Berberys Thunberga "ROSY ROCKET"

Kod Produktu: Doniczka p9
Dostępność: 98
mpnDoniczka p9962
9,90 zł

Dwukolorowy liść - najbardziej charakterystyczny dla tej odmiany

Berberys thunberga Rose Glow

Odmiana podobna, choć nieco jaśniejsza od swojej poprzedniczki "Harlequin". Jej zaletą są jasnobordowe liście oraz ciekawy, zwarty pokrój.

Berberys Rose Glow - opis

Berberys Thunberga "Rose Glow" to krzew o kopulastym pokroju osiągający nawet 2 metry wysokości. Liście mają purpurową barwę, aczkolwiek na liściach w czerwcu pojawiają się szaro-białe kropki dodające mu uroku. Małe żółte kwiaty pojawiają się na krzewie na przełomie maja i czerwca. Warto dodać, iż jak większość berberysów w okresie jesiennym przebarwia się na bardziej jaskrawe, szkarłatne kolory.

Berberys thunberga - wysadzenie oraz pielęgnacja

Krzewy te są znane z tego że mają bardzo małe, wręcz nikłe wymagania glebowe. Nie wymaga także opieki oraz obfitego podlewania, choć w bardzo upalne dni zaleca się wsparcie rośliny podlewaniem.

Berberys thunberga - stanowisko

Berberysy są krzewami ozdobnymi polecanymi do tworzenia formowanych żywopłotów oraz do kolorystycznych kompozycji wraz innymi roślinami np: bylinami. Więcej informacji o berberysach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Berberis thunbergii Rose Glow .

Wysokość: 200 cm
Rozstaw: 50 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5-6,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: formowanie
wysokość docelowa
od 201 do 300 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
żółty
Ocena 
2020-01-28

Polecam

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.