Berberys thunberga RED JEWEL - Na żywopłot

Berberys Red Jewel cena
  • Berberys Red Jewel cena
Kod Produktu: Doniczka C2 (2 litry)
Dostępność: 0
12,00 PLN

Latem zielony.. wiosną, jesienią i zimą mocno czerwony.

Berberys thunberga Red Jewel

Berberys thunberga - na żywopłot

Berberys thunberga "Red Jewel" to gęsty krzew, dorastający do 200 cm wysokosci. Ciernisty o czerwonych, błyszczących liściach. Zmienia kolorystykę zgodnie z porą roku, wiosną, jesienią oraz zimą zmienia się w czerwoną kulę, latem wybarwia się na ziolono-czerwony kolor. Tolerancyjny w stosunku do niskich temperatur i zanieczyszczeń powietrza.

Bebrerys thunberga - pielęgnacja

Berberys lubi przycinanie, aczkolwiek nie zawsze jest to konieczne. Nie wymaga również opieki, podlewanie zaleca się tylko w czasie dużych upałów.

Berberys thunberga - stanowisko

Idealnie sprawdza się jako roślina na żywopłot, jego docelowa wysokość w pełni nas osłoni od niechcianych sąsiadów. Jeżeli szukamy kolorystycznego akcentu w postaci czerwonego krzewu, to także trafiliśmy na prawidłową odmianę.

Więcej o berberysach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Berberis thunbergi Red Jewel.

Wysokość: 200 cm
Rozstaw:  80 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: lekko kwaśna
Odczyn gleby: 5,5 - 6,5
Podlewanie: okazyjne
Mrozoodporność: średnia
Zapach: brak
Cięcie: formujące
wysokość docelowa
od 120 do 200 cm
stanowisko
słoneczne
kolor liści / igieł w okresie letnim
czerwone
pokrój
krzewiasty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.

Sklep ogrodniczy, krzewy ozdobne

Gardenpark to bogato zaopatrzony sklep ogrodniczy posiadający bogatą ofertę roślin w sprzedaży. W naszym asortymencie dostępne są krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, odmiany liściaste oraz iglaste, a także byliny i trawy. Oferowane przez nas produkty wykazują wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dobrze znoszą rodzime warunki klimatu umiarkowanego i posiadają różne wymagania glebowe.

W naszym sklepie ogrodniczym mogą Państwo zakupić w atrakcyjnej cenie gatunki o charakterze dekoracyjnym, jak również rośliny użytkowe. Duży wybór i urozmaicona oferta pozwalają kreować architekturę zieleni w sposób odpowiadający indywidualnym preferencjom, dobierając poszczególne gatunki do stylu ogrodu oraz panujących uwarunkowań w otoczeniu.

Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz profesjonalną wysyłkę przedmiotów u nas zakupionych.