Berberys "Concorde"

Berberys concorde
  • Berberys Bordowy Concorde
  • Berberys concorde
Kod Produktu: Doniczka P9 (0,6 litra)
Dostępność: 0
9,00 PLN

Berberys thunberga Concorde

Berberys thunberga - na żywopłot

Berberys "Concorde" to karłowa odmiana, o ciemno-bordowych liściach. 'Concorde' to dosyć nowa odmiana berberysa o niesamowitym purpurowym zabarwieniu liści. Berberys tworzy bardzo zwarte kępki, dzięki czemu nadaje się do wysadzenia nawet w najbardziej wymagającym ogrodzie. Osiąga około 60 cm wysokości i podobnej szerokości. Małe,żółte kwiatki pojawiają się w maju.

Bebrerys thunberga - pielęgnacja

Berberys lubi przycinanie, aczkolwiek nie zawsze jest to konieczne. Nie wymaga również opieki, podlewanie zaleca się tylko w czasie dużych upałów.

Berberys thunberga - stanowisko

Idealnie sprawdza sie jako roślina na żywopłot, jego docelowa wysokość w pełni nas osłoni od niechcianych sąsiadów. jezeli szukamy kolorystycznego akcentu w postacji czerwonego krzewu, to także trafiliśmy na prawidłową odmianę.

Więcej o berberysach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Berberis thunbergi Concorde.

Wysokość: 60 cm
Rozstaw: 50 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: formowanie
Tagi:

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.