Berberys kolumnowy Thunberga ORANGE ROCKET - Sadzonka 3-letnia

Berberys Orange rocket
  • Berberys Orange rocket
  • berberys sklep
  • berberys pomarańczowy
Kod Produktu: Doniczka C1.5
Dostępność: 0
mpnDoniczka C1.5882
12,49 zł

Pomarańczowo-czerwony kolor wyróżnia go spośród całego gatunku.

Berberys thunberga Orange Rocket

Jedna z najpiękniejszych odmian berberysów, o zwartym, kolumnowym pokroju. Cechą charakterystyczną wyróżniającą tą odmianę od innych jest wybarwienie liści. Liście zabarwiają się na czerwono przechodząc podczas kwitnienia w ciemno purpurowy.

Berberys Orange Rocket - opis

Berberys Thunberga Orange Rocket to przepiękny ozdobny krzew o kolumnowym pokroju. Liście tej wyjątkowej odmiany zabarwiają się na czerwono przechodząc podczas kwitnienia w ciemno purpurowy. Niektórzy ogrodnicy twierdzą że jest on najpiękniejszą odmiana z berberysów kolumnowych ze względu na swój urok. Kwitnie w maju obsypując się małymi żółtymi kwiatkami. Owocuje na przełomie sierpnia i września. Pod koniec kwietnia pojawiają się małe, pachnące żółte kwiaty zebrane w grona oraz pojawiające się we wrześniu, .

Berberys thunberga - wysadzenie oraz pielęgnacja

Berberysy są roślinami o bardzo niskich wymaganiach glebowych, oraz nie wymagają opieki, dlatego też są krzewami polecanymi do uprawy amatorskiej. Berberysy nie potrzebują obfitego podlewania, są odporne na mrozy oraz zanieczyszczenia środowiska.

Berberys thunberga - stanowisko

Berberysy są krzewami ozdobnymi polecanymi do tworzenia formowanych żywopłotów oraz do kolorystycznych kompozycji wraz innymi roślinami np: bylinami.

Więcej informacji znajdziesz na...

Nazwa łacińska : Berberis thunbergii Orange Rocket .

Wysokość: 150 cm
Rozstaw: 50 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna
wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
żółty
Ocena 
2018-03-08

Jestem pewny ze sie przyjmie, zdrowa sadzonka.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.