ALBICJA (jedwabne drzewko) - SADZONKA

Kod Produktu: Doniczka P9 (0,6 litra)
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9 (0,6 litra)667
25,00 zł

Albicja - cudowny krzew

Jedna z niewielu egzotycznych roślin, które wytrzymują polskie warunki.

Albicja - opis

Albicja jest niewielkim drzewkiem dorastający w Polskich warunkach do 2m wysokości. Posiada pierzaste liście które wyglądają podobnie do paproci, liście składają się w nocy oraz w trakcie deszczu. Kwiaty albicji wyglądają jak pompony zbudowane z różowo-białych niteczek, są niezwykle wonne i swym zapachem przyciągają pszczoły oraz motyle. Albicja kwitnie całe lato, jest łatwa w uprawie. Preferuje stanowisko osłonięte, słoneczne oraz wymaga gleby przepuszczalnej. W początkowej fazie (w okresie dwóch lat od wysadzenia) zaleca si okrywanie na zimę.

Albicja - uprawa i przycinanie

Preferuje stanowiska półcieniste. Na stanowisku mocno nasłonecznionym, w dni upalne będzie wymagała okresowego podlewania.

Albicja- gdzie ją wysadzać?

Albicje sprawdzą się dosłownie w każdym ogrodzie ze względu na swój ciekawy pokrój oraz żywe barwy kwiatów. Jeżeli szukasz niewysokiego drzewka, o długim stadium kwitnienia. Albicja powinna znaleźć miejsce w Państwa ogrodzie.

Wysokość: 200 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna
wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
Powyżej 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
wielobarwny
Ocena 
2020-01-07

szybka wysyłka, i nawet dobre zabezpieczenie. Polecam

Ocena 
2020-01-07

Cudownie kwitnie, polecam wszystkim!

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.