Hortensja piłkowana 'PREZIOSA'

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
0,00 PLN

Hortensja piłkowana Preziosa

Barwna odmiana o wielobarwnych kwiatostanach.

Hortensja piłkowana - wyjątkowy krzew

Hortensja piłkowana Preziosa to niezwykle barwna odmiana. Jej cechą charakterystyczną są kwiatostany, które na początku kwitnienia są bladoróżowe, a w trakcie kwitnienia przebarwiają się na bardzo ciemny róż. Mogą mieć również barwę fioletową lub nawet białą. Dorasta do maksymalnie 100 cm i nieco mniejszej szerokości.

Hortensja piłkowana – pielęgnacja i uprawa

Należy zapewnić jej glebę żyzną, przepuszczalną o lekko kwaśnym lub kwaśnym odczynie. Stanowisko słoneczne bądź półcienistę, aczkolwiek osłonięte od wiatru.

Hortensja piłkowana - zastosowanie

Hortensja piłkowana to krzew, który przepięknie będzie prezentować się sadzona w grupie, między innymi hortensjami. Zaleca się również wysadzanie jej w sąsiedztwie innych barwnych krzewów.

Więcej o hortensjach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Hydrangea serrata Preziosa

Wysokość: 100 cm
Rozstaw: 80 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.