Berberys thunberga "RED PILLAR" - NA ŻYWOPŁOT

Berberys red pillar sklep
  • berberys kolumnowy
  • Berberys Red Pillar sadzonki
  • Berberys red pillar sklep
  • Berberys na zywopłot
Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 100
mpnDoniczka P9411
9,90 zł

Krzew o kolumnowym, strzelistym pokroju

Berberys thunberga Red Pillar

Berberys Red Pillar to ciernisty krzew oczerwono-bordowych opadającyh na zimę liściach. Kwiaty niepozorne, żółte pojawiające się w maju.

Berberys Red Pillar - opis krzewu

Berberys Thunberga "Red Pillar" jest ciekawą odmianą berberysa o kolumnowym, zwartym pokroju. Dorasta maksymalnie do 150 cm wysokości i około 50 cm szerokości. Jak każdy berberys dobrze znosi formowanie, dlatego warto pomyśleć o zastosowaniu go w formie żywopłotu lub kompozycji złożonej z berberysów. W okresie letnim krzew wytwarza żółte, pachnące kwiaty. Młody krzew ma zwarty pokrój kolumnowy, z wiekiem rozkłada się na boki, przyjmując kształt bardziej kielichowaty. Warto dodać również że berberysy ze względu na łatwość w uprawie są polecane osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z ogrodem i wysadzaniem roślin.

Berberys thunberga - wysadzenie oraz pielęgnacja

W świecie ogrodnictwa istnieje wiele roślin, które nie wymagają opieki lub jej potrzeba jest znikoma. Do takich roślin należą właśnie berberysy - rosną na prawie każdej glebie oraz nie wymagają opieki. Bardzo dobrze znoszą formowanie. Nie wymagają podlewania, choć zaleca się podlewanie tylko w okresach suszy czy dużych upałów.

Berberys thunberga - stanowisko

Berberysy to krzewy polecana do tworzenia formowanych żywopłotów oraz do kolorystycznych kompozycji wraz innymi roślinami. Przepięknie wyglądają zarówno sadzone w grupach jak i pojedynczo.

Więcej informacji o berberysach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Berberis thunbergii Red Pillar .

 

 

Wysokość: 150 cm
Rozstaw: 50 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5-6,5
Podlewanie: okazyjne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: formowanie
wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
żółty
Ocena 
2020-01-28

Mój kolejny berberys. Otrzymałam zdrową i dosyć dużą sadzonkę polecam.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.