Tulipanowiec

19,90 zł
Brak podatku
Niedostępny

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Tulipanowiec

Drzewko o pięknych kwiatach

Tulipanowiec - opis

Tulipanowiec to wyjątkowe drzewo pochodzące z Ameryki północnej o wyprostowanej budowie. W Polskich warunkach dorasta do około 15 metrów wysokości i 3 metrów szerokości. Liście charakterystyczne,czteroklapowe, zielone - są walorem zasługującym na uwagę. Jesienią przebarwiają się na żółty i pomarańczowy kolor. mają delikatną zielonkawo-biało-pomarańczową barwę i pojawiają się na początku czerwca. Preferuje gleby żyzne a stanowiska słoneczne.Dobrze znosi mrozy, aczkolwiek zaleca się okrywanie młodych okazów przez pierwsze lata.

Tulipanowiec - uprawa

Tulipanowca wysadzamy w temperaturach +5 do +25 st. C. Pamiętajmy żeby wysadzać ją wieczorową lub wczesno poranną porą. Przygotowujemy dołek o głębokości ok 30 cm wsypujemy uniwersalną glebę pH 5,5-6. Wyjmujemy bryłę korzeniową z donicy i wysadzamy ją do gleby. Następnie obficie podlewamy, tak żeby ziemia znajdująca się dookoła donicy oberwała się i otuliła cały korzeń. Przez kilka kolejnych dni roślinę musimy obficie podlewać.

Tulipanowiec - zastosowanie

Idealnie sprawdzi się sadzony jako drzewo sadzone pojedynczu, wzdłuż alej czy parków. Warto sadzić go w miejscu wyeksponowanym.

Wysokość: 15 m
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

C1.5 (1.5 Litra)

Opis

wysokość docelowa
powyżej 3 m