Pęcherznice

Pęcherznica kalinolistna

Ciekawy krzew ozdobny i jednocześnie idealny krzew na żywopłot to bez wątpienia pęcherznica kalinolistna. Roślina ta nie ma licznej rodziny. Reprezentuje ją około 10 gatunków, które rosną w Ameryce Północnej oraz północno-wschodniej Azji. U nas występuje jeden z nich - pęcherznica kalinolistna. Często sadzona jest w przestrzeni miejskiej, ale równie chętnie wybierana jest do ogrodów przydomowych.

zobacz więcej...


Ten piękny liściasty krzew ozdobny cieszy się tak dużą popularnością, ponieważ świetnie znosi nawet bardzo trudne warunki, a przy tym wygląda bardzo dekoracyjnie.

Z czym komponuje się pęcherznica kalinolistna? Jak wspomnieliśmy to bardzo dobry krzew na żywopłot, jest też jednak niezwykły w aranżacjach ogrodowych. Pęcherznice to rośliny, które z łatwością można posadzić w towarzystwie innych krzewów czy bylin. Z pęcherznicą pięknie będą komponowały się róże, hortensje, azalie, likaki czy tawułki. Pęcherznice stworzą też interesujące zestawienia z roślinami iglastymi. Fantastycznie prezentują się między innymi ze świerkami i z jałowcami. Zarówno sadzonki roślin iglastych, jak też sadzonki krzewów i bylin wieloletnich oferuje nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park.

Pęcherznica kalinolistna sadzonki online w Garden Park

Pęcherznice kalinolistne mają kilka odmian, które można w zasadzie podzielić na te o liściach mających różne odcienie żółtego i te o liściach czerwonych, od pomarańczowych po intensywnie purpurowe.

Jedna z najciekawszych odmian pęcherznicy kalinolistnej to szybko rosnący krzew Red Baron. Kolor jego liści jest ciemnopurpurowy, co przy gęstej formie wygląda bardzo efektownie. Tym bardziej, że pęcherznica kalinolistna Red Baron osiąga 2 m wysokości. Dzięki temu jest to też interesujący krzew na wysoki żywopłot.
Uroku roślinie dodają też białoróżowe duże kwiaty, które pięknie kontrastują z ciemnymi liśćmi. Kwiaty obficie obsypują krzew na przełomie maja i czerwca. 

Pęcherznica kalinolistna – wymagania i uprawa rośliny

Krzewy pęcherznicy są mało wymagające. Śmiało można je sadzić na przeciętnych glebach ogrodowych. Niestraszne są im też rozmaite zawirowania pogodowe, zarówno latem jak i zimą. Wytrzymają bez problemu suszę i duże przymrozki. Dodatkową zaletą rośliny jest także odporność na choroby.
Pęcherznice kalinolistne wybierane są do przestrzeni miejskiej również dlatego, że nie wymagają zabiegów pielęgnacyjnych. Ten niewymagający krzew ogrodowy polecany jest również dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na prace ogrodowe. Natomiast jeśli już przeprowadzi się przycinanie, można zrobić to intensywnie, gdyż pęcherznice kalinolistne mają duży potencjał regeneracyjny. Chcąc, aby roślina była w formie warto jest co kilka lat stosować silne cięcie odmładzające.

Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park posiada w ofercie sadzonki krzewów na żywopłot, rośliny szybko rosnące do ogrodu, byliny wieloletnie, zimozielone pnącza, sadzonki roślin owocowych, a także wiecznie zielone rośliny liściaste. Dbamy, aby wszystkie sadzonki roślin były zdrowe i zawsze odpowiednio zapakowane do wysyłki.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji