Budleja "Empire Blue"

12,00 zł
Brak podatku
Niedostępny

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Budleja dawida Empire Blue

Zwabi setki motyli, osłoni przed sąsiadem i ubarwi ogród fioletowym kwieciem.

Budleja Empire blue - fioletowy akcent

Budleja Empire Blue jest krzewem dorastającym do 2 metrów wysokości oraz podobnej szerokości. Liść zielony, o lancetowatym kształcie typowy dla całego gatunku. Najbardziej charakterystyczny dla budlei jest 30 cm kwiat, który pojawia się na krzewie w czerwcu i zdobi roślinę nawet do października. Przekwitnięte kwiaty obcinamy, żeby nie szpeciły rośliny. Kwiat wiechowaty o barwie fioletowej.

Budleja, motyli krzew – wysadzanie i uprawa

Budleję wysadzamy do gruntu w temperaturach od +5 do + 25 st C. W ciepłe dni unikamy godzin południowych o największym natężeniu promieni słonecznych. Wykopujemy dołek o 30 cm głębokości i wysadzamy roślinę tak żeby powierzchnia ziemi w donicy była na wysokości gruntu. Po wysadzeniu podlewamy obficie wodą tak, żeby ziemia otaczająca bryłę korzeniową się oberwała. Budleję tniemy wiosną krótko. Krzew skracamy o 70 % wysokości. Proszę się nie martwić, dzięki temu zabiegowi roślina się bardziej rozkrzewi, uformuje a także wzrośnie jej tempo wzrostu. Na zimą przez pierwsze lata zaleca się budleje okrywać agrowłókniną zimowa (50g), zapobiega ona przed nagłymi spadkami temperatury oraz zimnym, suchym wiatrem.

Budleja dawida - gdzie sadzić?

Kupując budleję należy zapewnić jej odpowiednie stanowisko. Nie tak bardzo istotna jest gleba jak miejsce wysadzenia. Wszystkie gatunki budleji powinny rosnąć na terenie osłoniętym od wiatru. Budleja nie lubi przeciągów, szczególnie zimą, kiedy to młode sadzonki powinniśmy okryć agrowłókniną (owijając ją w tzw. laleczkę), co pozwoli przetrwać podczas gwałtownych spadków temperatury oraz osłoni ją przed wiatrem.

Więcej o budlejach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Budleia davidi Empire Blue.


Wysokość: 200 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: posiada
Cięcie: wiosna, silne cięcie
Doniczka P9