Sosna żółta

Kod Produktu: doniczka 1,5 litra
Dostępność: 0
mpndoniczka 1,5 litra331
12,00 zł

Sosna żółta

Jałowiec o ciekawym pokroju.

Sosna żółta - opis

Sosna żółta to jedna z najpiękniejszych odmian sosen. Charakteryzuje ją stożkowaty pokrój dzięki któremu osiąga nawet 15 m wysokości i około 2,5 m średnicy. Kolejnym cechą jest ubarwienie kory i drewna - brązowo-żółte co idealnie komponuje się z jasnozielonymi igłami. Warto wspomnieć, ze najmłodsze pędy i wnętrze kory mają również żółtawy kolor. Szyszki duże, czerwonawe, długości od 8 do 15 cm, kuliste, lub jajowate, siedzące, często skupione po kilka na pędzie.

Sosna - pielęgnacja

Nie wymaga cięcia. Preferuje stanowiska słoneczne, nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie nawet na bardzo ubogich glebach.

Sosna - zastosowanie

Jest bardzo często uprawiana w zieleni miejskiej, ponieważ zanieczyszczenie powietrza jej nie szkodzi. Mowa tutaj o parkach, skwerach

Wysokość: 15 m
Rozstaw:

250 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
Powyżej 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.