Sosna górska "Benjamin"

Kod Produktu: doniczka C2
Dostępność: 0
mpndoniczka C2984
35,00 zł

Sosna górska Benjamin

Istnieje wiele odmian, które różnią się detalami, ale ta odmiana posiada różnice, które widać na pierwszy rzut oka, i które czynią z niej naprawdę przydatną roślinę.

Sosna górska - opis

Sosna górska "Benjamin" jest to odmiana bardzo zbita, zwarta. Dochodzące do 40 – 60 cm wysokości i około 90 cm szerokości. Wygląda pięknie wiosną, kiedy to w koronie pojawią się gęsto igły, czyli młode przyrosty wiosenne, z których rozwiną się gałązki. Jest to odmiana o stosunkowo niskich wymaganiach, urośnie nawet na słabej glebie. Krzew jest zupełnie mrozoodporny.

Sosna górska – pielęgnacja i uprawa

Świerk wysadzamy w temperaturach +5 do +25 st. C. Pamiętajmy żeby wysadzać ją porą wieczorową lub wczesno poranną. Przygotowujemy dołek o głębokości ok 30 cm wsypujemy lekko kwaśną glebę o pH 5-5,5. wyjmujemy bryłę korzeniową z donicy i wysadzamy ją do gleby. Następnie obficie podlewamy, tak żeby ziemia znajdująca się dookoła donicy oberwała się i utuliła cały korzeń.

Sosna górska - zastosowanie

Oryginalna miniatura idealna do ogrodów skalnych, niewielkich kompozycji, nasadzeń pojemnikowych, na skarpy, wrzosowiska.

Wysokość: 60 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
dodatkowe
zrzuca liście na zimę

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.