Prusznik d. 'Gloire de Versailles'

Kod Produktu: doniczka C2 (2 litrowa)
Dostępność: 100
mpndoniczka C2 (2 litrowa)341
19,90 zł

Nadzwyczaj pięknie kwitnący krzew, niespotykany niebieski kolor kwiatów jest cechą wyróżniającą tego krzewu.
Prusznik szybko dorasta do szerokości i wysokości 150 cm i taką wysokość zachowuje. ciemnozielone liście osiągają 4-8 cm dł. i są od spodu pokryte filcowatymi włoskami.
kwiaty rozwijają się nieprzerwanie od lipca do października, są drobne, ale bardzo liczne, pięciokrotne, mają barwę początkowo fioletową, później niebieską. Kwiaty zebrane są w okazałe, lekko przewisające wiechy.

Preferuje stanowisko słoneczne lub pół-cieniste. Najlepsze gleby to gleba lekka do półciężkiej odczyn gleby obojętny lub zasadowy (gleby wapienne).

Krzew ten w warunkach polskich nie jest zupełnie odporny, jedynie na zachodzie kraju może być bez problemu uprawiany w ogrodzie, w pozostałych częściach kraju lepiej potraktować jako roślinę tarasową, przechowując ją zimą w pomieszczeniu o temperaturze ok. 0 st. Cel.

Nazwa łacińska: Ceanothus impressus.

 

Wysokość: 150 cm
Rozstaw: 150 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: przepuszczalna, wapienna
Odczyn gleby: ph 5.6-7.2
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: - 26°C
Zapach: brak
Cięcie: formujące
wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
niebieski

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.