Przycinanie berberysów

Wiosna zbliża się wielkimi krokami i za chwilę trzeba będzie wybrać się do ogrodu, aby wykonać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne takie jak cięcie czy nawożenie. Jeśli posiadamy w naszym ogrodzie berberysy należy je odpowiednio przyciąć. I tu pojawia się pytanie, ile?

Otóż nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od tego jakie mamy plany względem naszego krzaczka. Generalnie berberysy powinno się przycinać co roku wczesną wiosną. Do wykonania tego zabiegu należy wybrać suchy, bezwietrzny i najlepiej słoneczny dzień. Po upływie roku od posadzenia przycinamy go na wysokości około 30cm od ziemi, natomiast w kolejnych latach należy zostawić przynajmniej 10cm przyrostu, aby krzew się silnie rozrastał. Jeśli jednak nasz krzew ma pokrój, z którego jesteśmy zadowoleni możemy sobie darować przycinanie formujące. Usuwamy wtedy tylko gałązki, które są chore bądź suche.

Wpisz komentarz

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.

Sklep ogrodniczy, krzewy ozdobne

Gardenpark to bogato zaopatrzony sklep ogrodniczy posiadający bogatą ofertę roślin w sprzedaży. W naszym asortymencie dostępne są krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, odmiany liściaste oraz iglaste, a także byliny i trawy. Oferowane przez nas produkty wykazują wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dobrze znoszą rodzime warunki klimatu umiarkowanego i posiadają różne wymagania glebowe.

W naszym sklepie ogrodniczym mogą Państwo zakupić w atrakcyjnej cenie gatunki o charakterze dekoracyjnym, jak również rośliny użytkowe. Duży wybór i urozmaicona oferta pozwalają kreować architekturę zieleni w sposób odpowiadający indywidualnym preferencjom, dobierając poszczególne gatunki do stylu ogrodu oraz panujących uwarunkowań w otoczeniu.

Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz profesjonalną wysyłkę przedmiotów u nas zakupionych.