POWOJNIK GENERAŁ SIKORSKI

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P91051
9,90 zł

Powojnik Generał Sikorski

Powojnik górski to pochodzące z Azji pnącze o przepięknym zapachu. Jedną z cech charakterystycznych tego pnącza są kwiaty, które przypominają płatki śniegu. Kwitnienie przypada na okres od maja do czerwca. W tym czasie roślina okrywa się setką żółtych które nadają wszystkim kompozycjom delikatnego, aczkolwiek pięknego akcentu.

Powojnik  - opis pnącza

Powojnik "Generał Sikorski" to pochodząca z Polskiej hodowli odmiana o bardzo silnym tempie wzrostu. najsilniej rosnąca odmiana dlatego doskonale sprawdzi się jako roślina na drabinki, ściany budynków oraz pergole.  Dorasta do około 200-300 cm wysokości, w zależności od warunków. Charakteryzuję się pięknym kwiecistym zapachem, oraz szybkim tempem wzrostu. Jest to roślina, która sprawdzi się w każdym ogrodzie, i przyciągnie uwagę amatorów oraz zapalonych botaników.

Powojnik - uprawa

Powojniki nie przepadają za miejscami silnie nagrzanymi. Zamiast tego warto go posadzić na stanowisku półcienistym. Da sobie radę również w cieniu. Najlepiej rośnie na przeciętnej glebie ogrodowej, która zostanie wcześnie użyźniona. Dodatkowo powinna ona odznaczać się umiarkowaną wilgotnością oraz obojętnym odczynem pH. Przed zimą warto obsypać podstawę sadzonki kopczykiem z kory.

Clematis - gdzie wysadzać

Powojnik ze względu na swoją wysokość dlatego znajdzie zastosowanie przy okrywaniu ścian budynków, płotów jak również mniejszych drzew czy krzewów.

Wysokość: 300 cm
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: stare pędy

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
żółty

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.