Pieris Japoński "Forest Flame"

14,00 zł
Brak podatku
Niedostępny

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Pod oryginalną nazwą kryje się rzeczywiście zaskakująca roślina.Liście wielu drzew i krzewów jesienią z zielonych stają się czerwone, a u pierisów odwrotnie.Barwa liści zmienia się na wiosnę i to z czerwonej na zieloną.

Zimozielony, zwarty gęsty krzew o kulistym pokroju osiągający maksymalnie około 2,0 m wysokości.Liście lancetowate, ciemno - zielone, wąskie, długie na 5 do 10 cm, skupione na szczytach pędów w okółkach.Młode przyrosty czerwone, z wiekiem jaśniejące.

O urodzie odmiany Forest Flame decydują przede wszystkim liście, które wiosną przechodzą od ognistej czerwieni, poprzez delikatne róże, tony kremowe i seledynowe, aż do butelkowej zieleni.

Kwiaty rozwijają się w końcu kwietnia.Mają formę okazałych kwiatostanów  złożonych z drobnych, białych beczułkowatych kwiatów skupionych w przewisające wiechy.Szczególnie efektowne są starsze krzewy, bo kwitną bardzo obfcie.

Pierisy lubią kwaśne, próchnicze podłoże, dlatego doskonale nadają się do uzupełnienia rabat z wrzosami, wrzośćcami, różanecznikami, czy azaliami.Dobrze wyglądają też w towarzystwie iglaków i innych roślin zimozielonych - ostrokrzewów, bukszpanów, laurowiśni.Te piękne krzewy wymagają gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych, z dużą zawartością próchnicy.

Większość pierisów lubi miejsca w pełnym słońcu, niektóre tolerują światło rozproszone.Stanowisko musi być dobrze osłonięte od wiatru.Wiosną, gdy są zapowiadane przymrozki, warto okrywać całe rośliny siatką cieniującą, lub agrowłókniną.

Nazwa łacińska: Pieris japonica "Forest flame".

Wysokość:  2 m
Rozstaw: 1 m
Stanowisko: słoneczne
Gleba: przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 4,5.0-6.0
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: brak

 

Doniczka C1,5 (1,5 litra)

Opis

wysokość docelowa
od 201 do 300 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
biały