Pieris Japoński "Flaming Silver"

Kod Produktu: Doniczka C1,5 (1,5 litra)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C1,5 (1,5 litra)293
19,00 zł

Pieris Japoński Flaming Silver

Oryginalny krzew z rodziny wrzosowatych o wyjątkowo egzotycznej urodzie.Pod oryginalną nazwą kryje się rzeczywiście zaskakująca roślina.Liście wielu drzew i krzewów jesienią z zielonych stają się czerwone, a u pierisów odwrotnie.

Pieris japoński - opis

Barwa liści zmienia się na wiosnę i to z czerwonej na zieloną. Zimozielony, zwarty gęsty krzew o kulistym pokroju osiągający maksymalnie około 1,0 m wysokości.Liście lancetowate, ciemno - zielone, z dość szerokim białym obrzeżeniem, wąskie, długie na 5 do 10 cm, skupione na szczytach pędów w okółkach. Młode przyrosty czerwone, z wiekiem jaśniejące.O urodzie pierisów decydują też okazałe kwiatostany złożone z drobnych, białych beczułkowatych kwiatów skupionych w przewisające wiechy.Rozwijają się wcześniej, bo już pod koniec kwietnia.Szczególnie efektowne są starsze krzewy, bo kwitną bardzo obficie.

Pieris Japoński Flaming Silver - uprawa

Te piękne krzewy wymagają gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych, z dużą zawartością próchnicy.Większość pierisów lubi miejsca w pełnym słońcu, niektóre tolerują światło rozproszone.Stanowisko musi być dobrze osłonięte od wiatru.Wiosną, gdy są zapowiadane przymrozki, warto okrywać całe rośliny siatką cieniującą, lub agrowłókniną.

Pieris Japoński - zastosowanie, przycinanie

Pieris wymaga przycinania. Cięcie formujące przeprowadzamy zaraz po przekwitnięciu. Usuwamy przekwitnięte kwiatostany i skracamy pędy o 1/3 ich długości. Dzięki temu zabiegowi pieris przyjmie zwarty kształt.

Pierisy lubią kwaśne, próchnicze podłoże, dlatego doskonale nadają się do uzupełnienia rabat z wrzosami,różanecznikami, czy azaliami. nie wymagają specjalnej troski. Dobrze wyglądają też w towarzystwie iglaków i innych roślin zimozielonych - ostrokrzewów, bukszpanów, laurowiśni

Nazwa łacińska: Pieris Japonica Flaming Silver

Wysokość: 100 cm
Rozstaw: 80 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, po przekwitnięciu
wysokość docelowa
od 101 do 150 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
biały
Ocena 
2016-11-21

Fajna sadzonka w dużej donicy. Sadzonka ok 30 cm wysokości zdrowa z liśćmi mimo pory roku

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.