Wiciokrzew pomorski "Serotina"

Kod Produktu: doniczka 1,5 litra
Dostępność: 0
mpndoniczka 1,5 litra474
11,99 zł

Wiciokrzew pomorski Serotina

Wiciokrzew pomorski - piękne pnącze

Wiciokrzew Pomorski "Serotina" to przepiękne, wieloletnie pnączę. Charakteryzuję się bardzo obfitym kwitnieniem, które przypada na okres od czerwca do września. Kwiaty pachnące, o fioletowo-czerwonej barwie na zewnątrz, zaś wewnątrz biało-beżowe. Pnącze dorasta do nawet 4 metrów, przy czym roczny przyrost może wynosić nawet do 1 m.Szczególnie polecany do obsadzeń żywopłotów, pergol, altan, również na balkony.

Wiciokrzew pomorski – pielęgnacja i uprawa

Wiciokrzewy mają bardzo niskie wymagania. Należy zapewnić im tylko glebe żyzna, przepuszczalną oraz stanowisko słoneczne lub półcinieste, osłonięte od wiatrów.

Wiciokrzew pomorski - zastosowanie

Jest to wspaniała roślina na skalniak. Dobrze wygląda na pierwszym planie na rabatach mieszanych, ale również jednorodnych złożonych z samych iglaków. Stosowany do obsadzeń żywopłotów, pergol, altan, również na balkony.

Nazwa łacińska : Lonicera periclymenum "Serotina".

 

Wysokość: 200 - 300 cm
Rozstaw: 200 cm
Stanowisko: półcień, słoneczne
Gleba: żyzna, wilgotna
Odczyn gleby: ph 5.6-7.2
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: tak
Cięcie: formujące

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
Powyżej 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
wielobarwny
Ocena 
2019-10-01

Cudowna sadzonka, Super zapakowana.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.