Wiciokrzew "Giralda"

Kod Produktu: Doniczka C1,5 (1,5 litra)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C1,5 (1,5 litra)569
13,99 zł

Wiciokrzew Giralda

Wiciokrzew - niesamowite pnącze

Wiciokrzew "Giralda" to bardzo szybko rosnące pnącze o zimozielonych liściach i zółtych kwiatach. Kwitnie od czerwca do października na jednorocznych pędach. Pędy bardzo szybko owijają się wokół podpór czy kratek. Jest rośliną o bardzo skromnych wymaganiach glebowych. Jest to idealna propozycja na ogrodzenia, siatki, murki oraz pergoli. Nie ma specjalnych wymagań glebowych. Preferuje stanowiska słoneczne oraz półcieniste. Warto dodać że nie jest to roślina agresywna dzięki czemu znajdzie zastosowanie tam gdzie jest niewiele miejsca.

Wiciokrzew pomorski – pielęgnacja i uprawa

Rośline te nie maja dużych wymagań glebowych. Najlepiej rosną na glebach żyznych, przepuszczalnych. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste osłonięte od wiatru. Co około 4-5 lat zaleca się przeprowadzanie cięcia odmładzające.

Wiciokrzew pomorski - zastosowanie

Jest to wspaniała roślina na skalniak. Dobrze wygląda na pierwszym planie na rabatach mieszanych, ale również jednorodnych złożonych z samych iglaków. Stosowany do obsadzeń żywopłotów, pergol, altan, również na balkony.

Nazwa łacińska : Lonicera gilardi

Wysokość: 3 - 6 m
Rozstaw: 200 cm
Stanowisko: półcień
Gleba: każda
Odczyn gleby: ph 5.6-7.2
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: formujące

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
wielobarwny
Ocena 
2019-10-04

Jedna z niewielu roślin, która kwitnie u mnie co roku. Sadzonki z innych sklepów nie wytrzymują miesiąca. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Ocena 
2019-09-27

Moja pierwsza roślina. Po kontakcie telefonicznym otrzymałam wszystkie wskazówki dotyczące wysadzania. POLECAM

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.