Enkiant Woreczkowaty

Kod Produktu: doniczka 1,5 litra
Dostępność: 0
mpndoniczka 1,5 litra194
15,00 zł

 

Niezwykle rzadka roślina, w Polsce będąca na razie okazem dendrologicznym. Idealna dla kolekcjonerów oryginalnych i ciekawych gatunków roślin.

Należy do rodziny wrzosowatych, jest idealnym uzupełnieniem wrzosowisk. Pięknie prezentuje się w połączeniu z azaliami, rhododendronami, pierisami, kalmiami, czojsiami i innymi roślinami wrzosowatymi.

Niezwykle dekoracyjny ze względu na dzwonkowate, białe kwiaty przypominające kwiaty konwalii, zwisające w postaci gron po 8 kwiatostanów o długości około 8 cm.

Kwitnie obficie na przełomie maja i czerwca. Dekoracyjne, jesienne, purpurowe zabarwienie liści. Charakteryzuje się wzniesionym pokrojem. Osiąga około 1,5 m wysokości. Preferuje gleby kwaśne (do kupienia w worku w sklepie ogrodniczym), stanowiska półcieniste i słoneczne.

 

Wysokość:  1,5 m
Rozstaw: co 1 m
Stanowisko: Słoneczne, półcień
Gleba: kwaśna
Odczyn gleby: kwaśny
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: tak
Zapach: tak
Cięcie: brak

 

wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
kwaśny
stanowisko
słoneczne/półcień
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
biały
Tagi:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.