Kalina Białojagodowa "Pink Beauty"

Kod Produktu: doniczka 1,5 litra
Dostępność: 0
mpndoniczka 1,5 litra248
16,00 zł

Kalina białojagodowa Pink Beauty

Wyjątkowo ciekawa odmiana ze względu na pojawiające się na krzewie pod koniec sierpnia zmieniające kolor korale.

Kalina białojagodowa - opis

Nowa i niedostępna na polskim rynku odmiana kaliny osiągająca około 2 m wysokości. Wyjątkowo ciekawa odmiana ze względu na pojawiające się na krzewie pod koniec sierpnia zmieniające kolor korale. Na początku biało - zielone, z czasem różowe, a na końcu niebieskie, aż do granatowych. W efekcie otrzymujemy wielobarwne, urzekające kolorami kiście korali. Dodatkową zaletą są piękne, białe kwiaty oraz błyszczące, podłużne liście jesienią przebarwiające się na intensywne odcienie czerwieni, co czyni krzew wyjątkowo atrakcyjnym. Krzew wyjątkowo łatwy w uprawie, bez specjalnych wymagań glebowych. Preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Idealna do ogrodów japońskich, do nasadzeń pojedynczych i grupowych.

Kalina białojagodowa - pielęgnacja

Kalinę przycinamy wiosną po ustaniu przymrozków. Cięcie ma na celu pobudzenie poszczególnych pędów do rozkrzewienia i zagęszczenia sadzonki.

Kalina - zastosowanie

Idealnie sprawdzi się w towarzystwie Hortensji "Annabelle" i innych odmian Kalin, które są dostępne na naszych aukcjach.Warto dodać że pięknie prezentuje się uprawiana w grupach w sąsiedztwie Hortensji lub Jaśminowca i pojedynczo Często można ją spotkać w ogrodach wiejskich.

Wysokość: 200 cm
Rozstaw:

90 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 201 do 300 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
wielobarwny

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.