Jałowiec płożący "Jade River"

Kod Produktu: Doniczka C2 (2 litry)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2 (2 litry)367
12,00 zł

Jałowiec płożacy "Jade River"

Jałowiec płożący "Jade River"  charakteryzuję się swoim wyjątkowym pokrojem oraz barwą igieł.

Jałowiec płożący - opis rośliny

Odmiana jałowca o pokroju płożącym. Posiada długie, poziome gałęzie o krótkich, wznoszących się lub rozpostartych, gęsto ułożonych bocznych pędach. Robi wrażenie płynących kaskad. Łuski ciemnozielone. Osiąga 15 cm wysokości i ok. 100 cm średnicy. Preferuje gleby lekkie i piaszczystych. Odporny na mróz i zanieczyszczenia powietrza. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, niezbyt wilgotnych. Idealny do małych i średnich ogrodów.

Jałowiec - Pielęgnacja

Nie wymagają wycinania. Nawożenie od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany jałowcom powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu. W drugiej połowie roku nie podajemy odżywek azotowych. Roślina powinna przygotowywać się do zimowego spoczynku, dlatego nie pobudzamy jej wzrostu.

Jałowiec łuskowaty - najlepsze stanowiska

Doskonała roślina do barwnych kompozycji, na skalniaki, wrzosowiska, alpinaria, do grup bylinowych, jako rośłina okrywowa.

Nazwa łacińska : Juniperus horizontalis Jade River

Wysokość: 15 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: nie wymaga
wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.