Hortensja ogrodowa 'BLAUMEISE'

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9968
12,49 zł

Hortensja ogrodowa Blaumeise

Barwna odmiana o wielobarwnych kwiatostanach.

Hortensja ogrodowa - barwny krzew

Hortensja ogrodowa Blaumeise to absolutna nowość z serii "Teller", która wywodzi się ze Szwajcarii. Seria tych hortensji charakteryzuję się przyciągającymi wzrok barwami. Dorasta do około 150 cm wysokości. Kwitnie obficie od lipca do września obsypując się dosyć dużym około 25 cm kwiatami o barwie niebieskiej. Warto jednak wspomnieć że wybarwienie kwiatów w dużej mierze zależy od kwasowości podłoża w jakim hortensja jest wysadzona. Znajdzie zastosowanie w ogrodach przydomowych oraz parkach, alejach.

Hortensja ogrodowa – pielęgnacja i uprawa

Tą odmianę hortensji należy sadzić w miejscach nasłonecznionych albo w półcieniu, w miejscach nie narażonych na silny wiatr. Roślina należy do mrozoodpornych, jednakże warto okryć ją na zimę delikatną tkaniną, z uwagi na pąki, które pojawiają się latem.

Hortensja ogrodowa - zastosowanie

Hortensja ogrodowa Masja nadaje się do wyeksponowania na tle jednolitej powierzchni i zarówno pojedynczo jak i w grupie tworzy wyjątkową ozdobę - większe grupy najlepiej prezentują się na tle niewysokich iglaków. Więcej o hortensjach znajdziesz tutaj... Nazwa łacińska : Hydrangea macrophylla Blaumeise

Wysokość: 150 cm
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
kwaśny
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
wielobarwny
kolor kwiatu
niebieski
Ocena 
2020-01-28

Jedna z ładniejszych hortensji jakie widziałem.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.