Zawciągowiec

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 80
mpnDoniczka P91015
8,99 zł

Zawciągowiec zwyczajny

Zawciągowiec to prześliczna roślina skalna, zdobywająca popularność w Polsce.

Zawciągowiec - opis rośliny

Zawciągowiec zwyczajny to roślina skalna zaliczana do "półkrzewów". Osiąga przeważnie około 25-30 cm wysokości. Roślina z czasem szybko rozrasta się na boki tworząc kobierce. Zawciągowiec posiada bardzo silne, pędy o czerwonym odcieniu. Liście jesienią przebarwiają się na kolor czerwony lub brązowy. Okres kwitnienia przypada na okres od sierpnia do listopada. Gdy kwitnie obsypuję się mnóstwem niebieskich, drobnych kwiatów których barwa idealnie kontrastuje z kolorem liści. Zawciągowiec może być ozdobą rabat podczas okresu jesiennego. W wielogatunkowych zestawieniach warto łączyć go z roślinami kwitnącymi w tym samym okresie co zawciągowiec.

Zawciągowiec – pielęgnacja

Zawciągowiec nie jest rośliną wymagającą, dlatego wystarczy tylko sporadyczne nawożenie potasem oraz i magnezem w okresie wiosennym. Nie wymaga również cięcia.

Zawciągowiec zastosowanie

Idealnie nadaje się na suche tarasy, murki skalne, skalniaki - razem zawciągiem nadmorskim czy przetacznikiem. Uroczo będzie wyglądać też przewieszając się na kaskadach.

Wysokość: 25-30 cm
Rozstaw: 20 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: przepuszczalna
Odczyn gleby: tolerancyjna
Podlewanie: sporadycznie
Mrozoodporność: tak
Zapach: brak
Cięcie: nie wymaga
wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
biały
Ocena 
2020-10-07

Zdrowa bylinka, dziekuje

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.