Przetacznik kłosowy "Alba" (Veronica Spicata)

Kod Produktu: Doniczka P9 (0,6 litra)
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9 (0,6 litra)789
4,50 zł

Przetacznik kłosowy Alba

Przetacznik kłosowy Alba to odmiana o śnieżnobiałej barwie.

Przetacznik Alba - opis

Przetacznik kłosowy "Alba" osiąga wraz z kwiatostanem 80 cm wysokości, odmiana ta charakteryzuje się zwartym kępiastym pokrojem, kwitnie od jasno do śnieżnobiałego koloru. Miododajne kwiaty zebrane w wąskie, kłosowate grona. Liść zielony, podłużny lancetowaty.Idealnie nadaje się na rabaty, oraz w pojemniki. nadaje się na kwiat cięty. Przetacznik kwitnie od czerwca do września.

Przetacznik – pielęgnacja i uprawa

Przetaczniki nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany przetacznikom powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Przetacznik - zastosowanie

Nadaje się do wysadzania na rabaty, w pojemniki. Świetnie sprawdzi się jako kwiat cięty.

Wysokość: 80 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
do 50 cm
kolor kwiatu
biały

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.