Macierzanka cytrynowa Doone Valley

Kod Produktu: Doniczka P9 (9x9cm)
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9 (9x9cm)961
5,99 zł

Macierzanka cytrynowa Doone Valley

Liliowce to rośliny, które od lat utrzymują swoją popularność w ogrodach, obok takich roślin jak: hortensje, ostróżki ora zawciągi.

Macierzanka - opis byliny

Macierzanka cytrynowa "Donne Valley" to roślina, której właściwości wykorzystywane są w ziołolecznictwie. Jej aromat do złudzenia przypomina z którym zresztą jest blisko spokrewniona. Odmiana Donne Valley charakteryzuje się dwukolorowymi liścmi, które najpierw są zielone po czym zmieniają kolor na żółto-pomarańczowy. Osiąga od 20 do 25 cm wysokości. Dodatkowym walorem są również fiolotowe kwiaty.Można ją więc stosować do przyprawiania potraw, ale przede wszystkim macierzanka pomaga uporać się z wieloma dolegliwościami.

Macierzanka cytrynowa - pielęgnacja

Nie wymaga cięcia, jest rośliną o bardzo małych wymaganiach dotyczących gleby oraz pH gleby

Macierzanka - gdzie wysadzać

Idealnie nadaje się do sadzenia rabatach, trawnikach oraz w ogrodach naturalistycznych. Rewelacyjnie prezentuję się sadzony w okolicach oczek wodnych. Przepięknie prezentować się będzie sadzony w grupach lub pojedynczo.

Wysokość: 25 cm
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.