Liliowiec Stella De Oro
Liliowiec Stella De Oro cena
Liliowiec Stella De Oro cena
Liliowiec Stella De Oro sadzonki
Liliowiec Stella De Oro
Liliowiec Stella De Oro cena
Liliowiec Stella De Oro cena
Liliowiec Stella De Oro sadzonki

Liliowiec Stella de Oro

11,90 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Liliowiec Stella De Oro

Liliowiec Stella De Oro (hemerocallis Stella de Oro) to wyjątkowo piękna bylina ogrodowa ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. To dlatego, że to roślina długowieczna kwitnąca, która jest łatwa w uprawie. Gatunki i odmiany liliowców są rozmaite, a jedną z bardziej efektownych jest liliowiec Stella De Oro. Wybierając sadzonki liliowców Stella De Oro pamiętaj, że ta karłowata odmiana liliowca nadaje się nie tylko do ogrodów, ale też do uprawy pojemnikowej. Dlatego jest bardzo dekoracyjną ozdobą także balkonów i tarasów wypełniając je intensywnie żółtymi kwiatami i soczyście zielonymi liśćmi. Jest to średniej wielkości roślina do ogrodu, której wysokość to ok. 30 cm, szerokość jest podobna. Co ciekawe, w krajach azjatyckich pąki i kwiaty liliowca są lubianym dodatkiem kulinarnym.

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w sprzedaży również inne sadzonki liliowców, np. liliowiec Mallard, liliowiec Pardon Me. Znajdziesz u nas również inne byliny wieloletnie.

Sadzonki liliowca Stella De Oro – stanowisko

Liliowiec Stella de Oro jest wyjątkowo cenioną ozdobą rabat. Efektownie prezentuje się również w pobliżu zbiorników wodnych. Wybierając stanowisko dla tej odmiany liliowca najlepiej jest zdecydować się na stanowisko słoneczne. Jednak jeśli masz dla niego miejsce półcieniste, możesz mieć pewność, że roślina również sobie poradzi. 

Liliowiec Stella De Oro – uprawa

Sadzonki liliowców Stella De Oro są wyjątkowo wdzięczne do sadzenia, ponieważ tolerują większość gleb ogrodowych. Kolejnym ich plusem jest łatwość uprawy i niewielkie wymagania. Karłowata odmiana liliowca bez problemu znosi krótkotrwałe okresy suszy, a dodatkowo nie są to rośliny narażone na choroby. Zaletą liliowca Stella De Oro jest też bardzo długie kwitnienie, które trwa praktycznie do końca lata.

Liliowce Stella De Oro – zimowanie  

Wieloletnie rośliny ozdobne do ogrodu nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Trzeba pamiętać, aby na wiosnę usunąć liście. W tym okresie dobrze jest też bylinę zasilić raz lub dwa wieloskładnikowym nawozem. Stella De Oro to w pełni mrozoodporna roślina do ogrodu, dlatego nie wymaga na zimę zabezpieczania.

Liliowiec Stella De Oro sadzonki – internetowy sklep ogrodniczy Garden Park.

 

Wysokość: 50 cm
Rozstaw: 50 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
Doniczka P9 (poj. 0,5 litra)
500 Przedmioty

Opis

wysokość docelowa
do 50 cm
kolor kwiatu
żółty