Liliowiec Mallard

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9960
7,99 zł

Liliowiec Mallard

Liliowce to rośliny, które od lat utrzymują swoją popularność w ogrodach, obok takich roślin jak: hortensje, ostróżki ora zawciągi.

Liliowiec Mallard - opis byliny

Liliowiec Mallard to obok "Stella De Oro" jedna z najpiękniejszych odmian liliowca. Cechą charakterystyczną tej cudownej odmiany są bordowe kwiaty, które swoją barwą przyciągają spojrzenia. Odmiana ta dorasta do około 70 cm, dlategoteż znajdzie zastosowanie w nawet najmniejszych ogródkach przydomowych. Kwitnienie rozpoczyna w lipcu a kończy w sierpniu. Idealnie nadaje się do nasadzeń miejskich oraz pięknie prezentuje się sadzony pojedynczo jak i w grupie. Nie wymaga opieki. Polecany dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem.

Liliowiec Mallard - uprawa

Nie wymaga cięcia, jest rośliną o bardzo małych wymaganiach dotyczących gleby oraz pH gleby.Tojeść nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie.

Liliowiec - gdzie wysadzać

Idealnie nadaje się do sadzenia rabatach, trawnikach oraz w ogrodach naturalistycznych. Rewelacyjnie prezentuję się sadzony w okolicach oczek wodnych. Przepięknie prezentować się będzie sadzony w grupach lub pojedynczo.

Wysokość: 60 cm
Rozstaw:

40 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
do 50 cm
kolor kwiatu
żółty
Ocena 
2019-09-27

Niesamowita barwa kwiatów. Przy transporcie nie było problemu. Polecam gorąco

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.