Goździk kartuzek "RUPERT"S PINK"

Kod Produktu: Doniczka p9 (9cmx9cm)
Dostępność: 0
mpnDoniczka p9 (9cmx9cm)822
4,50 zł

Goździk kartuzek Rupert's Pink

Przepiękna odmiana goździka.

Goździk kartuzek - opis

Goździk kartuzek to wieloletania, niaska, skalna bylina dorastająca do 20 cm. Kwitnie od czerwca do wrzesnia, kolor kwiatów różowo-czerwony. Jest to roślina mało wymagająca, łatwa w uprawie. najlepszym stanowiskiem jest słońce lub półcień. Jest zupełnie mrozoodporna

Goździk - pielęgnacja

Roślina najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Jest to gatunek dość tolerancyjny i niewymagający względem podłoża jednak najlepiej czuje się na glebach próchnicznych i żyznych o odczynie pH 6-7.

Goździk - zastosowanie

Goździk chiński jest chętnie sadzony na rabaty. Roślinę można z powodzeniem uprawiać w pojemnikach aby udekorować balkon, altanę, taras i wnętrze. Jest to jednocześnie jeden z najbardziej cenionych gatunków roślin na kwiat cięty ze względu na swój niespotykany pokrój.

Wysokość: 30 cm
Rozstaw:

25 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5-6,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

kolor kwiatu
biały
Ocena 
2020-11-17

Cudowne roślinki, rośną już 3 rok!<br /> P O L E C A M !

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.