Funkia "Devon Green"

Kod Produktu: Doniczka 2 litry
Dostępność: 0
mpnDoniczka 2 litry805
12,00 zł

Funkia Devon Green

Funkia o nieco wyższym wzroście niż "August Moon"

Funkia - opis

Odmiana o średnim wzroście, Dorasta do ok. 40 cm i 50 cm szerokości. liście grube, ciemnozielone, błyszczące z wyraźnym unerwieniem. Odmiana nietolerancyjna na stanowisko słoneczne, należy ją posadzić w miejscach ocienionych w południe. na stanowiskach słonecznych płowieje. Kwitnie od czerwca do sierpnia, kwiat fioletowy Idealna do obsadzania klombów, strumyków wodnych, ogródków skalnych, pojemników. Roślina dobrze prezentuje się w dużych grupach. Stanowisko cień, półcień. Gleba żyzna wilgotna. Mrozodporna.

Funkia - pielęgnacja

Roślina najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Jest to gatunek dość tolerancyjny i niewymagający względem podłoża jednak najlepiej czuje się na glebach próchnicznych i żyznych o odczynie zasadowym.

Funkia - zastosowanie

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu

Wysokość: 50 cm
Rozstaw:

80-100 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
do 50 cm
kolor kwiatu
fioletowy
Ocena 
2020-10-14

Polecam .Dostawa w terminie i dobrze towar zabezpieczony przed uszkodzeniem

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.