Funkia "Austin Dickinson"

Kod Produktu: Doniczka 2 litry
Dostępność: 0
mpnDoniczka 2 litry804
12,00 zł

Funkia Austin Dickinson

Funkia o przepięknych dwubarwnych liściach.

Funkia - opis

Odmiana o dwukolorowych liściach, Dorasta do ok. 50 cm i 70 cm szerokości. liście z zielono-niebieskim srodkiem, zewnętrzny margines blado żółty, prai biały. Odmiana w miarę tolerancyjna na stanowisko słoneczne.mimo to należy ją posadzić w miejscach ocienionych w południe. Sadzenie w pełnym słońcu powoduje parzenie i zasychanie liści. Kwitnie od czerwca do sierpnia, kwiat fioletowy

Funkia - pielęgnacja

Roślina najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Jest to gatunek dość tolerancyjny i niewymagający względem podłoża jednak najlepiej czuje się na glebach próchnicznych i żyznych o odczynie zasadowym.

Funkia - zastosowanie

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu

Wysokość: 50 cm
Rozstaw:

60-70 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
do 50 cm
kolor kwiatu
fioletowy
Ocena 
2020-11-04

Posadzona w towarzystwie Funkii Golden Tiara, wyglądają cudownie.<br /> Pozdrawiam

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.