Floks szydlasty "Scarlet Flame"

Kod Produktu: Doniczka p9 (9cmx9cm)
Dostępność: 0
mpnDoniczka p9 (9cmx9cm)815
7,99 zł

Floks szydasty Scarlet Flame

Miniaturowa bylina o ciekawym pokroju

Scarlet Flame - opis byliny

Floks szydlasty Scarlet Flame - inaczej płomyk szydlasty to zadarniająca bylina tworząca niskie 10 cm wysokości kobierce. Łodygi dosyć cienkie rozgałęzione nadają bylinie efektu. Kwitnie bardzo obficie od kwietnia do maja, tworząc bajkowe dywany. Kwitnienie tej odmiany floksa jest tak intensywne, że bordowo-zielone kępki tej byliny całkowicie pokrywają się mnóstwem delikatnych, białych płatków. Warto sadzić po kilka sztuk obok siebie dla uzyskania upragnionego efektu. Jest to roślina mało wymagająca, łatwa w uprawie. najlepszym stanowiskiem jest słońce lub półcień.

Floksy – uprawa oraz pielęgnacja

Floksy wysadzamy w temperaturach +5 do +25 st. C. Pamiętajmy żeby wysadzać ją porą wieczorową lub wczesno poranną. Floks to odmiana o niewielkich wymaganiach, jak na roślinę skalną przystało. Dobrze rośnie na suchych lub średnio wilgotnych glebach o przeciętnej żyzności. Najlepiej rozwija się w miejscu nasłonecznionym i ciepłym. Jest całkowicie mrozoodporny.

Floks szydlasty - zastosowanie

Idealnie nadaje się na suche tarasy, murki skalne, skalniaki - razem zawciągiem nadmorskim czy przetacznikiem. Uroczo będzie wyglądać też przewieszając się na kaskadach.

Wysokość: 10 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
różowy
Ocena 
2019-10-08

Zdrowa sadzonka, dziękuje, napewno wroce

Ocena 
2019-10-08

Barwna bylina, dobrze zapakowana, polecam

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.