Dziewanna, GAILLARDIA aristata 'Bijou'

Kod Produktu: Dziewanna, GAILLARDIA aristata '
Dostępność: 0
0,00 PLN

Dziewanna, GAILLARDIA aristata 'Bijou'

GAILLARDIA aristata 'Bijou' inaczej zwana dziewanną to roślina z rodziny astrowatych. Odmiana ta należy do roślin karłowatych, a ich wysokość bardzo rzadko przekracza 25 cm. Roślina ta doskonale nadaje się do uprawy w rabatach oraz w pojemnikach. Po przekwitnięciu późną jesienią warto odciąć łodygi, co pozwala roślinie wytworzyć nowe pędy, które pomogą jej w przezimowaniu. Kwiaty osiągają około 8 cm średnicy.

Dziewanna jest bardzo prosta w uprawie. Idealna jest dla osób rozpoczynających swoją przygodę z ogrodnictwem. Doskonale poradzi sobie na każdym rodzaju gleby, pod warunkiem, że będzie odpowiednio często podlewana. Jest rośliną światłolubną, więc powinniśmy zadbać o nasłonecznione lub przynajmniej pół słoneczne miejsce rozsady. Kolor kwiatów – czerwony.

 

Wysokość: 25 cm
Rozstaw:           brak
Stanowisko: słoneczne
Gleba: każdy typ gleby
Odczyn gleby: obojętny
Podlewanie: umiarkowane
Mrozoodporność: tak
Zapach:                            brak
Cięcie: jesienią
 

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.