Bergenia "LUNAR GLOW"

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
0,00 PLN

Odmiana o różnorodnej kolorstyce liście, najbardziej kolorowa ze wszystkich odmian bergenii. Błyszące liście tworzą zwartą przyziemną kępe o wysokości 25 cm i średni 35 cm. Z kępy wyrastają długie, sztywne, pędy kwiatowe.  Młode przyrosty wyrastające wiosną z rozety są kremowożółte, latem w miarę dojrzewania stają się żółtozielone i zielone, a jesienią i zimą, gdy nadchodzą chłody, przybierają piękną kasztanowopurpurową barwę.  Na intensywność barwy wpływają warunki uprawy. Kolor jest intensywniejszy, gdy rośliny rosną w słońcu i w niesprzyjających warunkach. Dodatkową ozdobą kolorowych liści, w kwietniu i maju, są liczne dzwoneczkowate kwiaty, w których 5 łuskowatych działek kielicha otacza wiśnioworóżowe płatki korony.

(łac. Bergenia cordifolia 'Lunar Glow')

Tagi:

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.

Sklep ogrodniczy, krzewy ozdobne

Gardenpark to bogato zaopatrzony sklep ogrodniczy posiadający bogatą ofertę roślin w sprzedaży. W naszym asortymencie dostępne są krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, odmiany liściaste oraz iglaste, a także byliny i trawy. Oferowane przez nas produkty wykazują wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dobrze znoszą rodzime warunki klimatu umiarkowanego i posiadają różne wymagania glebowe.

W naszym sklepie ogrodniczym mogą Państwo zakupić w atrakcyjnej cenie gatunki o charakterze dekoracyjnym, jak również rośliny użytkowe. Duży wybór i urozmaicona oferta pozwalają kreować architekturę zieleni w sposób odpowiadający indywidualnym preferencjom, dobierając poszczególne gatunki do stylu ogrodu oraz panujących uwarunkowań w otoczeniu.

Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz profesjonalną wysyłkę przedmiotów u nas zakupionych.