Ostrogowiec coccineus byliny wysokie
byliny wysokie ostrogowiec
Byliny długo kwitnące ostrogowiec
Ostrogowiec coccineus
Ostrogowiec coccineus byliny wysokie
byliny wysokie ostrogowiec
Byliny długo kwitnące ostrogowiec
Ostrogowiec coccineus

Ostrogowiec czerwony 'Coccineus'

13,90 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Ostrogowiec czerwony Coccineus

Ostrogowiec czerwony Coccineus (łac. centranthus ruber Coccineus) oczarowuje niezwykłymi, dużymi kwiatostanami w czerwonym kolorze. Jest to wyjątkowo oryginalna wieloletnia bylina do ogrodu i rzadko spotykana w sklepach ogrodniczych. Ceniona jest za piękne kwiatostany i długi okres kwitnienia, który trwa od maja aż do jesieni – do września, a czasami nawet do października. Wspomniane kwiatostany tworzą liczne drobne kwiaty w kształcie gwiazdek. Z kolei liście rośliny są podłużne i układają się przeciwlegle. Warto też zaznaczyć, że ostrogowiec czerwony Coccineus ma lekkowyczuwalny słodki zapach. Przyciąga on motyle, pszczoły oraz inne owady zapylające. Wybierając sadzonki ostrogowca czerwonego Coccineus trzeba też wiedzieć, że ta wieloletnia bylina kwitnąca osiąga wysokość ok. 60 cm. Jest przy tym dość rozłożysta, szerokość oscyluje również w granicach 60 cm.

Jeżeli lubisz byliny kwitnące na czerwono znajdziesz tu wiele ciekawych gatunków. Głogownik Red Robin przepiękny zimozielony krzew, wnoszący nieco egzotyki do ogrodu pieris japoński Mountain Fire sadzonka 2-letnia, krzewuszka cudowna Red Prince, a może trzmielina Oskrzydlona Alatus? Znajdziesz u nas te i wiele innych roślin do Twojego ogrodu.

Sadzonki ostrogowca czerwonego Coccineus – stanowisko

Ostrogowce czerwone Coccineus są to wieloletnie byliny na stanowiska słoneczne, a nawet bardzo słoneczne. Te rośliny kochają słońce i lubią miejsca ciepłe. Sprzyjają one rozwojowi oraz kwitnieniu roślin. To dlatego, że te jeszcze mało rozpowszechnione byliny, pochodzą z regionu Morza Śródziemnego. Tam można spotkać różne odmiany ostrogowców. Bylinę można wyszukać też pod nazwą kozłek czerwony, gdyż przypomina właśnie kozłka lekarskiego.

Ostrogowiec czerwony Coccineus – uprawa

Z tą byliną poradzi sobie każdy ogrodnik, nawet ten, który nie ma jeszcze wprawy. Roślina nie jest wymagająca. Ostrogowiec czerwony Coccineus może rosnąć na słabych podłożach, w tym też na tych kamienistych i suchych. Warto, jednak zapewnić mu jak najlepsze warunki, aby cieszyć się jego pięknem. Jakie gleby lubi ostrogowiec czerwony Coccineus? Przepuszczalne, dobrze zdrenowane i umiarkowanie wilgotne. Nadmiar wody powoduje gnicie korzeni. Z kolei optymalne pH powinno być zasadowe.

Ostrogowce czerwone Coccineus – zimowanie

Ostrogowce czerwone to wieloletnie byliny kwitnące mrozodoporne, mimo że naturalnie rosną w cieplejszym klimacie niż nasz. Warto jednak młode egemplarze okryć na zimę szczególnie w chłodniejszych regionach kraju. W kwestii pielęgnacji dobrze jest pamiętać o usuwaniu przekwitniętych kwiatostanów. Na ostrogowce dobrze wpływa również przycinanie pędów. Te zabiegi pobudzają roślinę do kwitnienia. Natomiast jesienią trzeba ściąć bylinę nisko przy ziemi.

Ostrogowce czerwone Coccineus sadzonki roślin — sklep ogrodniczy online Garden Park.

Wysokość:ok. 60 cm
Rozstaw:ok. 60 cm
Stanowisko:słoneczne
Gleba:przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna
Odczyn gleby:zasadowy
Podlewanie:sporadyczne
Mrozoodporność:pełna
Zapach: tak
Cięcie: na jesień

Doniczka P11 (poj. 1 litr)
188 Przedmioty

Opis

wysokość docelowa
od 51 do 100 cm
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
czerwony