Ostrogowiec czerwony 'Coccineus'

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
5,49 PLN

Ostrogowiec czerwony Coccineus

Czerwona odmiana Ostrogowca.

Ostrogowiec - opis rośliny

Ostrogowiec jest bardzo poszukiwaną byliną, przede wszystkim ze względu na długość kwitnienia oraz kolor kwiatostanów, które są różowo czerwone. Dorasta do około 80 cm, dzięki czemu idealnie nadaje się do przydomowych rabat, czy przydomowych ogrodków. Ostrogowiec kwitnie obficie od maja do sierpnia i powtórnie we wrześniu.

Ostrogowiec czerwony – pielęgnacja i uprawa rośliny

Preferuję stanowiska słoneczne, ciepłe. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna. Warto okrywać go na zimę aby uniknąć przemarznięcia.

Ostrogowiec czerwony Coccineus - gdzie wysadzać?

Polecany na wszelkiego rodzaju rabaty, ponieważ pięknie komponował się będzie z innymi bylinami. Warto też dać mu szanse wysadzając go w okolicy alejek, uliczek czy na tle innych roślin, sadzonych w grupach.

Nazwa łacińska : Centranthus Ruber Coccineus

Wysokość: 70 cm
Rozstaw: 50 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: niepełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna
wysokość docelowa
od 50 do 80 cm
kwitnienie
maj
kolor kwiatu
czerwony
kolor liści / igieł w okresie letnim
ciemnozielony

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.