NAWROT ROZPIERZCHŁY GRACE WARD

Kod Produktu: doniczka 1,5 litrowa
Dostępność: 0
mpndoniczka 1,5 litrowa1066
10,00 zł

NAWROT ROZPIERZCHŁY GRACE WARD

Jedna z najniższych odmian lawendy.

NAWROT - CUDOWNA BYLINA

Nawrot rozpierzchły "Grace Ward" - to niezwykła bylinka pochodząca z Europy południowo-wschodniej. W Polsce znana jest jako roślina do sadzenia w ogródkach skalnych, rabatach czy obwódkach. Dorasta maksymalnie do 20 cm wysokości. Jego zwarty i gęsty pokrój czyni go wyjątkową byliną, którą musimy mieć w swoim ogrodzie. Jego największym walorem dekoracyjnym obok pokroju są również niebiesko-fioletowe kwiaty, gęsto pojawiające się na nim od maja do lipca. Jest to bylina nie wymagająca opieki. Świetnie radzi sobie w Polskich warunkach atmosferycznych, aczkolwiek zaleca się sadzenie jej w miejscach zacisznych, osłoniętych od wiatru.

Nawrot – pielęgnacja i uprawa

Nie jest rośliną wymagającą, dlatego wystarczy tylko sporadyczne nawożenie potasem oraz i magnezem w okresie wiosennym.

Nawrot Grace Ward - gdzie wysadzać?

Piękny zapach lawendy sugeruje aby posadzić ją w miejscu, gdzie najczęśiej przebywamy w ogrodzie - obok altany, tarasu, hamaka, ławeczki itp. Idealna również do nasadzeń w pojemnikach. Gdy posadzimy ją w donicach na zewnętrznym parapecie, będziemy się cieszyć jej zapachem przez długi czas.

Nazwa łacińska : Lithadora GRACE WARD

 

Wysokość: 20 cm
Rozstaw: 30 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 6,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: nie wymaga
wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
fioletowy

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.