Lawenda Wąskolistna Rosea

Kod Produktu: doniczka 1,5 litrowa
Dostępność: 0
mpndoniczka 1,5 litrowa272
9,90 zł

Lawenda wąskolistna Rosea

Lawendy to rośliny, których nie trzeba nikomu przedstawiąc. Swoją popularność zdobyły dzięki swojemu zapachowi oraz pokrojowi.

Lawenda wąskolistna - barwny krzew

Lawenda wąskolistna Rosea to przepiękna krzewinka, która wyróżnia się swoją cukierkowo różową barwą. Odmiana 'Rosea' jest dosyć rzadką spotykaną odmianą na Polskim rynku ze względu na swoją barwę oraz pokrój. Warto dodać że lawenda ta obficie kwitnie tworząc bardzo gęste kępy.

Lawenda wąskolistna – pielęgnacja i uprawa

Krzewuszka cudowna wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych oraz stanowiska słoneczne lub półcienistego. Jest mrozoodporna aczkolwiek w bardzo mroźne zimy zalecane jest okrywanie ich.

Lawenda wąskolistna - gdzie wysadzać?

Piękny zapach lawendy sugeruje aby posadzić ją w miejscu, gdzie najczęśiej przebywamy w ogrodzie - obok altany, tarasu, hamaka, ławeczki itp. Idealna również do nasadzeń w pojemnikach. Gdy posadzimy ją w donicach na zewnętrznym parapecie, będziemy się cieszyć jej zapachem przez długi czas.

Więcej o lawendach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Lavandula Angustifolia Rosea

 

 

Wysokość: 50 cm
Rozstaw: ok. 60 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: sucha, przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 6.0-7.0
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: tak
Cięcie: formujące

 

 

 

wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
różowy

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.