Lawenda "Dwarf Blue"

Kod Produktu: doniczka 1,5 litrowa
Dostępność: 0
mpndoniczka 1,5 litrowa379
10,00 zł

Lawenda wąskolistna Dwarf Blue

Jedna z najniższych odmian lawendy.

Lawenda wąskolistna - pachnący krzew

Lawenda wąskolistna Dwarf Blue to nie tylko przepięknie kwitnący krzew ale również roślin, która od wieków stosowana w medycynie ze względu na swoje lecznicze i uspokajające działanie. Dorasta do około 40 cm wysokości. Ze względu na swój przpiękny pokrój oraz zapach zaleca się sadzenie jej w miejscach gdzie najczęściej przebywamy w ogrodzie.

Lawenda wąskolistna – pielęgnacja i uprawa

Lawenda ma bardzo małe wymagania. Zapewniając jej stanowisko słoneczne bądź półcieniste oraz glebe żyzną,przepuszczalną będziemy mogli cieszyć się jej urokami.

Lawenda wąskolistna - gdzie wysadzać?

Piękny zapach lawendy sugeruje aby posadzić ją w miejscu, gdzie najczęśiej przebywamy w ogrodzie - obok altany, tarasu, hamaka, ławeczki itp. Idealna również do nasadzeń w pojemnikach. Gdy posadzimy ją w donicach na zewnętrznym parapecie, będziemy się cieszyć jej zapachem przez długi czas.

Nazwa łacińska : Lavandula Angustifolia Dwarf Blue

 

Wysokość: 40 cm
Rozstaw: 30 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 6,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: nie wymaga
wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
fioletowy

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.