Dzwonek piramidalny Alba

Dzwonek piramidalny Alba
  • Dzwonek piramidalny Alba
Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9949
5,99 zł

Dzwonek piramidalny Alba

Odmiana dzwonka piramidalnego o białych kwiatach.

Dzwonek piramidalny - opis

Dzwonki piramidalne, a w szczególności odmiana "Alba" to rośliny osiągające nie więcej niż 180 cm i znacznie mniejszą szerokość. Jest rośliną o bardzo specyficznym pokroju, dlategoteż warto z wyprzedzeniem zaplanować dla niego wyeksponowane miejsce. Kwitnie na blado-niebieski oraz na biały kolor. Kwitnienie przypada na okres od czerwca do września.

Dzwonek piramidalny – pielęgnacja

Dzwonek White Double ma małe wymagania dotyczące gleby. Wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej o umiarkowanym stopniu wilgotnośći. Preferuję stanowiska słoneczne oraz półcieniste jak wszystkie dzwonki.

Dzwonek piramidalny - gdzie znajdzie zastosowanie?

Cudownie prezentować będzie się sadzony w grupach, w sąsiedztwie bylin lub innych dzwonków. Warto zarezerwować dla niego wyeksponowane miejsce w swoim ogrodzie.

Nazwa łacińska : Campanula piramidalis Alba

Wysokość: 180 cm
Rozstaw: 20 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: niepełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.