Dzwonek piramidalny

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9948
5,99 zł

Dzwonek piramidalny

Dzwonki to z reguły rośliny dorastające do 50 cm wysokości, dlatego zupełną nowością jest dzwonek piramidalny który osiąga nawet 180 cm wysokości.

Dzwonek piramidalny - opis

Dzwonki to rośliny popularne ze względu na swój pokrój oraz około 50 cm wysokości, dlatego zupełna nowością jest dzwonek piramidalny który osiąga nawet 180 cm wysokości. Jego cechą charakterystyczną jest wzniosły, prosty pokrój oraz lekko niebieskie kwiaty. Jest to roślina dopiero wchodząca na rynek, dlatego warto mieć go w swoim ogrodzie.

Dzwonek piramidalny – pielęgnacja

Dzwonek White Double ma małe wymagania dotyczące gleby. Wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej o umiarkowanym stopniu wilgotnośći. Preferuję stanowiska słoneczne oraz półcieniste jak wszystkie dzwonki.

Dzwonek piramidalny - gdzie znajdzie zastosowanie?

Cudownie prezentować będzie się sadzony w grupach, w sąsiedztwie bylin lub innych dzwonków. Warto zarezerwować dla niego wyeksponowane miejsce w swoim ogrodzie.

 Nazwa łacińska : Campanula piramidalis

Wysokość: 180 cm
Rozstaw: 20 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: niepełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.