Dzwonek ogrodowy White Double

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9947
5,99 zł

Dzwonek ogrodowy White Double

Najdłużej kwitnąca odmiana z serii "Double" o białych kwiatów.

Dzwonek ogrodowy White Double - opis rośliny

White Double to dzwonek charakteryzujący się bardzo długim, w stosunku do swoich siostrzanych odmian kwitnieniem. Dorasta do około 70 cm wysokości oraz mniejszej szerokości. Kwitnie w przeciwieństwie do innych odmian od maja do sierpnia. Jest to odmiana niedawno wprowadzona do obiegu, nie może jej zabraknąć również w Twoim ogrodzie!

Dzwonek ogrodowy White Double – pielęgnacja

Dzwonek White Double ma małe wymagania dotyczące gleby. Wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej o umiarkowanym stopniu wilgotności. Preferuję stanowiska słoneczne oraz półcieniste jak wszystkie dzwonki.

Dzwonek ogrodowy - gdzie znajdzie zastosowanie?

Dzwonek ogrodowy White Double pięknie prezentować będzie się sadzony w grupach, w sąsiedztwie bylin lub innych dzwonków. Warto zarezerwować dla niego wyeksponowane miejsce w swoim ogrodzie.

Nazwa łacińska : Campanula medium White Double

Wysokość: 60 cm
Rozstaw: 40 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: niepełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna,

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.