Dzwonek ogrodowy Pink Double

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9946
5,99 zł

Dzwonek ogrodowy Pink Double

Dzwonek o przepięknych podwójnych kwiatach.

Dzwonek ogrodowy Pink Double - opis rośliny

Dzwonek ogrodowy Pink Double to ciekawa odmiana dzwonka. Charakteryzuję ją podwójny kwiat, który kwitnie na piękny różowy kolor. Roślina dorasta do około 60 cm wysokości i 40 cm szerokości. Kwitnie od czerwca do sierpnia obsypując się mnóstwem kwiatów. Jest to roślina polecana do mniejszych ogrodów ze względu na swój urok.

Dzwonek ogrodowy Pink Double – pielęgnacja

Dzwonek ogrodowy to roślina o bardzo specyficznych wymaganiach, dlategoteż dla najlepszych efektów warto zapewnić jej odpowiednie warunki. Idealnie rośnie na glebach żyznych, o nieskiej wilgotności na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Zaraz po przekwitnięciu zaleca się przycięcie starych kwiatów aby wzmocnij kwitnienie. Należy okrywać młode sadzonki aby uniknąć przemarznięcia.

Dzwonek ogrodowy - gdzie znajdzie zastosowanie?

Dzwonek sprawdzi się jako roślina sadzona pojedynczo lub w grupach oraz jako roślina na kwiat cięty. Warto posadzić go w miejscu wyeksponowanym aby można było podziwiać jego uroki.

Nazwa łacińska : Campanula medium Pink Double

Wysokość: 60 cm
Rozstaw: 40 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: niepełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna,

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.