Dzwonek ogrodowy Blue Double

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9945
5,99 zł

Dzwonek ogrodowy Blue Double

Ciekawy dzwonek o podwójnym, kielichowatym pokroju.

Dzwonek ogrodowy Blue Double - opis rośliny

Blue Double to odmiana o ciekawym, podwójnych kielichowatym pokroju. Dorasta do około 60 cm wysokości i nieco mniejszej szerokości. Cechą charakterystyczną tej odmiany są podwójne kielichowate kwiaty o pięknej fioletowo-niebieskiej barwie. Termin kwitnienia przypada na okres od czerwca do sierpnia. Idealnie nadaje się na kwiat cięty.

Dzwonek ogrodowy Blue Double – pielęgnacja

Dzwonki ogrodowe to rośliny o bardzo specyficznych wymaganiach. Idealnie rośnie na glebach żyznych, o niskiej wilgotności na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Zaraz po przekwitnięciu zaleca się przycięcie starych kwiatów aby wzmocnij kwitnienie. Należy okrywać młode sadzonki aby uniknąć przemarznięcia.

Dzwonek ogrodowy - gdzie znajdzie zastosowanie?

Dzwonek sprawdzi się jako roślina sadzona pojedynczo lub w grupach oraz jako roślina na kwiat cięty. Warto posadzić go w miejscu wyeksponowanym aby można było podziwiać jego uroki.

Nazwa łacińska : Campanula medium Blue Double

Wysokość: 60 cm
Rozstaw: 40 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: niepełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna,

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.