Arbutus - Drzewko truskawkowe

Kod Produktu: Doniczka P9 (9x9cm)
Dostępność: 0
15,99 PLN

Drzewko truskawkowe zwane również poziomkowym to niewątpliwie jedno z najoryginalniejszych roślin do uprawy w warunkach domowych lub w ogrodzie. Drzewko lub krzew w Polsce osiąga do 3m wysokości. Liście wiecznie zielonei błyszczące, kora ciemno brązowa. Kwiaty białe, drobne, zebrane w grona. Najważniejszą cechą dla której warto posiadać to drzewko to pyszne, przypominające truskawki owoce wielkości około 3 cm.

Owoce nadają się do spożycia bezpośredniego jak i do przetworów. W Portugalii z owoców tego drzewka wyrabia się domowe likiery zwane tam Medronho. Drzewo truskawkowe bardzo dobrze czuje się jako roślina domowa lub tarasowa uprawiana w pojemniku. Rośliny należy sadzić parami, aby zapewnić zapylanie.

 

Wysokość: 400 cm
Rozstaw:

200 cm

Stanowisko: słoneczne
Gleba: wilgotna, ogrodowa
Odczyn gleby: lekko zasadowa
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie:  

 

wysokość docelowa
400cm
stanowisko
słoneczne
kwitnienie
lipiec
kolor kwiatu
różowy
kolor liści / igieł w okresie letnim
zielone

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.