Berberys Thunberga "BAGATELLE" - MINIATURA

  • Berberys miniaturowy bagatelle
Kod Produktu: Doniczka P9 (0,6 litra)
Dostępność: 394
mpnDoniczka P9 (0,6 litra)175
12,49 zł

Miniatury berberys na skalniki oraz niskie żywopłoty

Berberys thunberga "Bagatelle"

Mianiturowy berbrys na obwódki, niskie zywopłoty…. Przeglądając asortyment w szkółkach roślin ozdobnych często szukamy roślin miniaturowych, takich które będziemy mogli wysadzić na obwódkach, skarpach takm gdzie wysoki krzew nie jest wskazany. Jedną z najczęściej wyszukiwanych roslin spełniających te kryteria jest Berberys "Bagatelle"

Berberys thunberga "Bagatelle" - opis

Berberys thunbergii bagatelle jest niskim krzewem dorastającym docelowo do 40-50 cm wysokości oraz podobnej szerokości. Cechuje go wyrazisty czerwony kolor liści, który z biegiem czasu przybiera ciemniejsze bordowe barwy. Kwitnie na przełomie maja i czerwca rodząc setki miododajnych żółtych kwiatów.

Berberys thunberga - przycinanie

Berberys lubi przycinanie, aczkolwiek w przypadku bagatelle nie jest to konieczne. Barberys ten ma naturalną zdolność do kształtowania się w kulę nawet bez cięcia.

Berberys thunberga "Bagatelle" - gdzie sadzić?

Berberys bagatelle nie jest rośliną kłopotliwą, praktycznie bezobsługową. Bardzo często nasadzany jest na terenach zieleni miejskiej. Pełne wybarwienie uzyskuje rosnąc na stanowisku słonecznym. Podlewania wymaga jedynie w bardzo upalne dni. Ze względu na swoje wymiary bardzo często wysadzany jest w pierwszej najniższej grupie roślin od której rozpoczynamy komponowanie wszelkich rabat. Na obwódkach oraz żywopłotach wysadzamy go w odstępach 30-35 cm (3 szt na metr), tak żeby pędy gęsto przechodziły na siebie. Berberys bagatelle polecany jest także do donic na balkony, tarasy, etc.. Pięknie komponuje się z berberysem siostrzanym goldalitta, który wybarwia się na kolor żółty (jest dostępny w naszym sklepie)

Więcej informacji o berberysach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska: Berberis thunbergii Bagatelle

Wysokość: 40-50 cm
Rozstaw: 50 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
wielobarwny
Ocena 
2019-10-04

Nie wymaga opieki, rośnie 2 rok. Polecam

Ocena 
2018-03-07

Zdrowa sadzonka, zabezpieczona w transporcie.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.