Berberys Thunberga "GOLDALITA" - ŻÓŁTA MINIATURA

  • berberys żółty sadzonki
  • berberys żólty sklep
  • berberys niski sklep
Kod Produktu: Doniczka P9 (0,6 litra)
Dostępność: 1827
mpnDoniczka P9 (0,6 litra)180
12,49 zł

Niski, cytrynowy berberys o kulistym kształcie

Berberys thunberga "Goldalita"

Żółty berberys miniaturowy na obwódki oraz niskie żywopłoty.

Przeglądając asortyment w szkółkach roślin ozdobnych często szukamy roślin miniaturowych, takich które będziemy mogli wysadzić na obwódkach, skarpach tam gdzie wysoki krzew nie jest wskazany.

Berberys thunberga "Godalita" - opis

Berberys Goldalita jest siostrzaną wersją berberysa Bagatelle w żółtej kolorystyce. Dorasta do wysokości ok. 40-50 cm, kształtuje formę kulistą. Liść jak na gatunek całkiem duży w kolorze żywo żółtym. Chcąc uzyskać najładniejsze wybarwienie powinniśmy wysadzać go na stanowisku słonecznym. W cieniu liść może zmienić barwę na lekko limonkową. Pełny rozmiar osiąga już w okolicach piątego roku wegetacji.

Berberys Goldalita - uprawa i przycinanie

Krzew ten jest rośliną mało wymagającą. Cięcie możemy wykonać wczesna wiosną, dzięki któremu pobudzimy do szybszego rozrostu i docelowo otrzymamy roślinę kompletną w dużo szybszym czasie. Podlewania wymaga jedynie w dni wyjątkowo upalne i suche. Nawożenie stosujemy wtedy, kiedy roślinę wysadzamy na nieurodzajnych glebach. Pamiętajmy o terminach nawożeń. Pożywkę azotową podajemy tylko w pierwszej połowie roku. W terminie jesiennym możemy podsypać jedynie fosfor i potas.

Berberys thunberga "Goldalita" - gdzie go wysadzić?

Berberys te jest idealną propozycją o małych ogródków przydomowych oraz nasadzeń pojemnikowych. Ze względu na bardzo niskie wymaga może być wysadzany na terenach zieleni miejskiej na terenach spółdzielczych, wspólnotowych. Pięknie komponuje się z innymi, miniaturowymi berberysami np:

bagatelle (bordowy),

berberys kobold (zielony),

berberys admiration (czerwony z żółtym obrzeżem).

Dzięki swoim niewielkim wymiarom często wysadzany jako roślina na tzw. obwódki i niskie żywopłoty.

Nazwa łacińska: Berberis thunbergii Goldalita
Wysokość: 50 cm
Rozstaw: 50 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię
Ocena 
2019-10-04

piękne rośliny, dotarły w idealnym stanie, w trzecim dniu po zamówieniu, bardzo dobrze opakowane. Sprzedający wysyła dokładne informacje o zakupie. Polecam bez żadnych zastrzeżeń.

Ocena 
2019-10-04

Berberys zdrowy, dosyć duża sadzonka

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.