Uprawa i pielęgnacja lawendy

Choć lawenda jest piękną rośliną rozsiewającą wokół siebie bardzo subtelny zapach to, abyśmy w pełni mogli się cieszyć się jej urokiem musimy zapewnić jej odpowiednie warunki. Przede wszystkim należy ją posadzić w miejscu dobrze nasłonecznionym, ponieważ roślina uwielbia słoneczko. Gleba powinna być zasadowa i przepuszczalna. Miejsce, w którym sadzimy lawendę musi być też odchwaszczone, aby lawenda miała zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. Sadzimy ją w odstępach 30-40cm i jeśli robimy to w ciepłe i bezdeszczowe dni musimy pamiętać, aby przez kilka dni po posadzeniu regularnie ją podlewać, ale bezpośrednio w korzenie. Lawenda bowiem bardzo nie lubi kiedy zrasza się jej liście. Nie przepada także za nawozami, wystarczy jeśli wiosną rozłożymy niewielką warstwę kompostu wokół rosliny. Do jej prawidłowego rozwoju i odpowiedniego wzrostu potrzebuje natomiast przycinania. Aby prawidłowo wykonać ten zabieg należy młode rośliny skrócić o połowę w pierwszym roku po posadzeniu. Dzięki temu lawenda wypuści sporo nowych pędów, które utworzą gęstą koronę. Przycinamy lawendę póżnym latem, po przekwitnięciu kwiatów, natomiast wiosną usuwamy tylko złamane lub uszkodzone gałązki.

Po upływie sześciu lat lawenda już niezbyt ładnie wygląda i należy posadzić nową. Najlepiej sadzić je w dużych kępach, wtedy prezentuje się niezwykle malowniczo i sprawia, że nie można od niej oderwać wzroku.

 

Wpisz komentarz

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.

Sklep ogrodniczy, krzewy ozdobne

Gardenpark to bogato zaopatrzony sklep ogrodniczy posiadający bogatą ofertę roślin w sprzedaży. W naszym asortymencie dostępne są krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, odmiany liściaste oraz iglaste, a także byliny i trawy. Oferowane przez nas produkty wykazują wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dobrze znoszą rodzime warunki klimatu umiarkowanego i posiadają różne wymagania glebowe.

W naszym sklepie ogrodniczym mogą Państwo zakupić w atrakcyjnej cenie gatunki o charakterze dekoracyjnym, jak również rośliny użytkowe. Duży wybór i urozmaicona oferta pozwalają kreować architekturę zieleni w sposób odpowiadający indywidualnym preferencjom, dobierając poszczególne gatunki do stylu ogrodu oraz panujących uwarunkowań w otoczeniu.

Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz profesjonalną wysyłkę przedmiotów u nas zakupionych.