Przesadzanie roślin

Jeśli chcemy przesadzić rośliny należy nowe miejsce najpierw odpowiednio przygotować. W tym celu usuwamy wszystkie chwasty, kamienie, a następnie wykopujemy odpowiedni dołek. Powinien on być zarówno szerszy jak i głębszy od bryły korzeniowej. W dołku, który wykopaliśmy musimy spulchnić ziemię, aby ułatwić korzeniom zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu. Umieszczono w dołku bryłę korzeniową zasypujemy warstwami, każdą warstwę ubijamy i podlewamy. Do przesadzania należy wybrać pochmurny najlepiej wilgotny dzień, ponieważ większość roślin źle znosi przesadzanie. Najlepiej wykonywać ten zabieg po okresie wegetacji czyli wiosną lub jesienią. Idealną porą do przesadzania krzewów liściastych jest jednak jesień, ponieważ przesadzone rośliny nie są narażone na ewentualne przymrozki i bez problemu zdążą się ukorzenić przed nadejściem mrozów. Natomiast iglaki dobrze jest przesadzać na wiosnę. Jeśli jednak zdecydujemy, że zmienimy im miejsce jesienią to należy pamiętać, aby po przesadzeniu obficie je podlać i przed zimą zabezpieczyć korzenie obsypując podstawę pędu torfem lub korą sosnową.

 

 

 

 

Wpisz komentarz

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.

Sklep ogrodniczy, krzewy ozdobne

Gardenpark to bogato zaopatrzony sklep ogrodniczy posiadający bogatą ofertę roślin w sprzedaży. W naszym asortymencie dostępne są krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, odmiany liściaste oraz iglaste, a także byliny i trawy. Oferowane przez nas produkty wykazują wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dobrze znoszą rodzime warunki klimatu umiarkowanego i posiadają różne wymagania glebowe.

W naszym sklepie ogrodniczym mogą Państwo zakupić w atrakcyjnej cenie gatunki o charakterze dekoracyjnym, jak również rośliny użytkowe. Duży wybór i urozmaicona oferta pozwalają kreować architekturę zieleni w sposób odpowiadający indywidualnym preferencjom, dobierając poszczególne gatunki do stylu ogrodu oraz panujących uwarunkowań w otoczeniu.

Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz profesjonalną wysyłkę przedmiotów u nas zakupionych.