Poradnik pielęgnacyjny dla roślin ozdobnych

Wiosna zbliża się już wielkimi krokami, więc warto zaplanować prace w naszym ogrodzie. W zasadzie to już na początku marca powinniśmy się zająć wykonaniem pierwszego oprysku na szkodniki szczególnie na mszyce. Do tego zabiegu należy wybrać suchy dzień z temperaturą co najmniej 6 st.C. Jeśli długoterminowe prognozy nie podają już mrozów można z powodzeniem poodkrywać rośliny, które zabezpieczyliśmy na zimę i przyjrzeć się dokładnie w jakim są stanie. Następnie zabieramy się za cięcie, które spowoduje, że nasze rośliny będą zdrowsze i obficiej zakwitną, a także ładnie się zagęszczą. Gałązki, które zmarzły usuwamy w całości, natomiast resztę odcinamy ukośnie około 5mm nad pąkiem. Jeżeli gałęzie są grube trzeba je przyciąć w taki sposób, aby dookoła rany powstała obrączka. Po wykonaniu cięcia powstałe rany smarujemy np. Dendromalem, aby ochronić je przed grzybami i bakteriami. Przycinanie roślin należy zakończyć przed pojawieniem się na nich liści i pąków kwiatowych. Trzeba jednak pamiętać, że w żadnym wypadku nie przycina się roślin, które kwitną wczesną wiosną. U nich cięcie wykonujemy po przekwitnięciu.

Następnym działaniem jest nawożenie roślin. Jeśli bowiem nie dostarczymy im odpowiednich składników odżywczych będą słabo kwitły, kiepsko rosły i w ogóle będą się prezentowały mizernie, a tego przecież nie chcemy. Jeśli kupiliśmy nową roślinę to w trakcie sadzenia wypełniamy przygotowany dołek ziemią wymieszaną z kompostem w proporcji pół na pół. Natomiast rośliny kilkuletnie nawozimy odpowiednimi mieszankami nawozowymi przeznaczonymi dla danego gatunku. Najlepiej jest wykonać nawożenie w pochmurny dzień, albo krótko przed wystąpieniem opadów. Rośliny zasilamy maksymalnie do połowy sierpnia.

Po wykonaniu tych zabiegów możemy trochę odpocząć i czekać na efekty naszej pracy.

 

Wpisz komentarz

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.

Sklep ogrodniczy, krzewy ozdobne

Gardenpark to bogato zaopatrzony sklep ogrodniczy posiadający bogatą ofertę roślin w sprzedaży. W naszym asortymencie dostępne są krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, odmiany liściaste oraz iglaste, a także byliny i trawy. Oferowane przez nas produkty wykazują wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dobrze znoszą rodzime warunki klimatu umiarkowanego i posiadają różne wymagania glebowe.

W naszym sklepie ogrodniczym mogą Państwo zakupić w atrakcyjnej cenie gatunki o charakterze dekoracyjnym, jak również rośliny użytkowe. Duży wybór i urozmaicona oferta pozwalają kreować architekturę zieleni w sposób odpowiadający indywidualnym preferencjom, dobierając poszczególne gatunki do stylu ogrodu oraz panujących uwarunkowań w otoczeniu.

Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz profesjonalną wysyłkę przedmiotów u nas zakupionych.